Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parťákodex

 

Odstavec 1

Nejdřív Parťák, potom ženská. Pouto mezi dvěma muži je silnější než pouto mezi mužem a ženou zkrátka proto, že ve většině případů jsou muži silnější než ženy. To je prostě věda.

Odstavec 2


Parťák je vždy oprávněn udělat něco hloupého, dokud to zbytek jeho Parťáků udělá také. POZNÁMKA: Kdyby Butch Cassidy z té chatrče vyjížděl sám, lidé by se na něj tvářili stylem "Kámo, ale no tak." Kdyby se jen jeden Španěl rozhodl sám běžet dolů ulicí před hromadou rozzuřených býků, lidi by na něj "Káámo, ale no tak." Kdyby Tommy Lee nosil oční linky v dřívějších dnech Mötley Crüe, lidi by jen "Dámo, ale no tak." Licence k hloupímu chování je jeden z důvodů, proč vlastně Parťáky máme.

Odstavec 3

Když si Parťák pořídí psa, musí mu pes v dospělosti sahat alespoň ke kolenům.
DODATEK: Pojmenování psíčka po boxerovi či postavě z filmů Steva McQueena neosvobozuje Parťáka od nařízení tohoto Odstavce.

Odstavec 4

Parťák nikdy nevyradí ženě existenci Parťákova Kódu. Je to posvátný dokument, který nesmí být v žádném případě sdílen s kočkami... ne, ani v tamtom případě.
POZNÁMKA: Pokud jsi žena a toto čteš, dovol mi se nejprve omluvit: nikdy nebylo mým úmyslem, aby tato kniha obsahovala tolik matematiky. Za druhé, apeluji na tebe, abys na tento dokument nahlížela jako na to, co vskutku je - kus fikce určené k pobavení širokého publika skrze spektrum stereotypních rozdílů v pohlaví. Tím chci říct, někdy to skutečně je, jako kdybychom byli z odlišných planet! Samozdřejmě žádná skutečná osoba by neuvěřila či neuctívala vulgářní pravidla zde obsažená.* Ty boty jsou rozkočné, jen tak mimochodem.
* Psst - hej, hoši! Dal jsem tohle až dolů velmi malým písmem, protože víme, že muži mají mnohem lepší zrak než ženy. ignorujte to nahoře - Parťákodex rozhodně není kus fikce. Jednoduše jsem lhal, abych dodržel tento Odstavec.

Odstavec 5

Ať už se zajímá o sporty nebo ne, Parťák se zajímá o sporty.

Odstavec 6

Parťák se nebude ostýchat a zdržovat, když se musí svléknout před ostatními Parťáky v šatně posilovny.
DODATEK: Pokud se Parťák v šatně svlékne, všichni ostatní Parťáci budou předstírat, že se neděje nic neobvyklého, zatímco ve stejnou chváli odvrátí pohledy. V případě pochybností vzpomeň na staré pořekadlo: "Pokud ručník padne na podlahu, tvůj pohled by také měl."

Odstavec 7

Parťák nikdy nepřizná, že neumí řídit. A to ani po nehodě.

Odstavec 8

Parťák nikdy nepošle jinému Parťákovi přáníčko. Mezi parťáky nejsou pocity, které by nemohly být vyjádřeny pohodlně a s emocionálním odstupm pomocí elektronického e-mailu. Následuje několik příkladů e-mailů pro každou Parťákosituaci, které stručně předají zprávu, aniž by ti způsobily problémy s hledáním a poté i odesláním skutečného přáníčka.

Odstavec 9

Pokud Parťák ztratí část těla kvůli nehodě či nemoci, jeho Parťáci nebudou dělat trapné vtipy typu "Gimme three!" či "Wow, koukám, že skončit v práci tě fakt připravilo o koule." Pořád je to "Gimme five!"* a ten Parťák má pořád koule... metaforicky řečeno, samozřejmě.
*Poznámka: "Fimme five!" se používá coby "Plácneme si" (doslovný překlad "Dej mi pět!") kde "five" vyjadřeuje počet prstů na ruce (pět), v čemž koneckonců spočívá pointa vtipu...

Odstavec 10

Parťák nechá všeho, co zrovna dělá, a poběží pomoci svému Parťákovi dát holce kopačky. Je úplně normální, že se Parťák cítí zmaten a dezorientován, když se snaží rozejít s kočkou. Z nějakého důvodu se bojí, že se roštěnka stane rozzlobenou či dokonce agresivní, když jí v klidu vysvětlí svoji touhu mít sex s jejími kamarádkami. V této chvíli Parťák nejvíce potřebuje svého Parťáka, který by mu vysvětlil, že v oceánu je hromada ryb a že rozchod nemusí být riskantní, stresující či dokonce časově náročný. POMOVNÍK PARŤÁKA: JAK SE S KOČKOU ROZEJÍT V ŠESTI ČI MÉNĚ SLOVECH:
"Radši bys měla jíst zeleninový salát..."
"Hezký, taky si necháváš narůst knírek!"
"Vypadá jako ty zamlada."
"Zaplatím ti plastiku prsou."
"Promiň, vyhodil jsem ti boty."
"Tvá sestra mě to nechává dělat..."

Odstavec 11

Parťák smí požádat svého Parťáka/Parťáky o pomoc se stěhováním, ale pouze poté, co jim přiblíží upřímný odhad časové náročnosti i poštu velkých kusů nábytku. Pokud Parťák jedno či druhé velmi podcenil, mají jeho Parťáci možnost využít práva nechat věci ležet, kde zrovna jsou - ve většině případů zaseknuté ve dveřích.

Odstavec 12

Parťáci se nedělí o dezert.

Odstavec 13

Každý Parťák by měl jednoho ze svých Parťáků nazývat svým wingmanem*. POSPOJUJ DVOJICE: SLAVNÍ WINGMANI


Michael Jordan                                             Scooby

Snoopy                                                        Dan Quayle

Han Solo                                                      Hot Wings

George H. W. Bush                                       Woodstock

Bert                                                             Chewbacca

Shaggy                                                        Scottie Pippen

Beer                                                            ErnieOdstavec 14

Pokud se kočka táže na sexuální historii jiného Parťáka, Parťák dostojí Parťáké Mlčenlvosti a bude dělat blbého. Raději ať si ženy myslí, že jsou všichni muži hloupí, než aby se dozvěděly pravdu.

Odstavec 15

Parťák nikdy netančí s rukama za hlavou.

Odstavec 16

Parťák bude kdykoliv schopen odrecitovat následující vládnoucí šampiony: Super Bowl, World Series a Playmate of the Year.*
*Poznámka: Super Bowl a World Series = fotbalový a baseballový šampionát, Playmate of the Year je soutěž o nejhezčího modela v americké edici Playboye.

Odstavec 17

Parťák bude ke svým spolupracovníkům vždy milý a zdvořilý, pokud ovšem nejsou pod ním v Pyramidě Řvaní. Amerika byla postavena na hřbetech mužů a žen, na něž bylo křičeno, aby více pravocali, a tradice byla křičena z generace na generaci. Ale nemůžeš křičet jen tak na někoho...můžeš křičet pouze na ty pod tebou. Abych ukázal, jak to funguje, zde je Pyramida Řrvaní pro progesionální tým v americkém fotbale:

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Pokud se nalezneš úplně vespod, neužírej se. Krása pyramidy spočívá v tom, že vždy můžeš do základu přidat vrstvu. Uklízeči záchodů, ospalý sekuriťák nebo kdokoliv kdo neumí česky, ti všichni jsou pro začátek ideální.

Odstavec 18

Pokud Parťák přislíbí, že skočí pro pivo, má nárok na všechny přebytečné peníze skupinou nahromadělné.
POZNÁMKA: Aby nedošlo ke konfliktu, je dobrý nápad před návratem na párty zahodit účtenky.

Odstavec 19

Parťák se nevyspí se sestrou svého Parťáka. Na druhou stranu, Parťák se nenaštve, když jiný Parťák řekne "Kámo, tvoje ségra je kočka!" DODATEK: Pro všechny je asi nejlepší, když Parťáci schovají obrázky svých sester, pokud mají příjít ostatní Parťáci. JAK UČINIT VÁŠ DOMOV PARŤÁKŮM ODOLNÝM:
-Schovej všechny obrázky sexy sester, mámy a sestřenic.
-Otevři lahve s alkoholem a opraš ber, aby to vypadalo, že ho užíváš.
-Jako laskavost přesuň tištěné porno z ložnice do koupelny.
-Projeď DVR playlist a odstraň všechny ztrapňující programy jako jsou denní talk-show.
-Otevři všechna okna.
-Všechny ovladače umísti na stolek na kafe, nezávisle na tom, zda fungují.
-Vypni záznamník, nebo...
-Zavolej mámě hodinu před tím, než tví Parťáci přijedou.
-Tácky, tácky, tácky!
-Odhlas se z e-mailu.
-Upozorni přítelkyni.

Odstavec 20

Parťák respektuje své Parťáky vojáky, protože se nesobecky rozhodli chránit národ, ale především ho můžou nakopat tak, že si týden nesedne.

Odstave 21

Parťák se nikdy nezůčastní pozorování a komentování sexy přitelkyně jiného Parťáka. A i v tom případě, že se ho Parťák se sexy přítelkyní snaží dostat tím, že řekne "Je sey, hm?", Parťák zůstane zticha, neboť v této situaci je to právě on, kdo by se měl snažit někoho dostat.

Odsatvec 22

Neexistuje žádný zákon, který by zakazoval ženě stát se Parťákem. Z žen stávají vynikající Parťáci. Proč? Protože jsou schopní překládat a navigovat skrze matoucí a odporující si rozmary obsažné v Kódu Koček.

Odstavec 23

Když proklikává TV programy se svými Parťáky není Parťákovi dovoleno přepnout program ukazující kozy. A to se týká kromě jiného fitness pořadů, ženské atletiky a za určitých okolností chirurgických pořadů.

Odstavec 24

Jestliže má na hlavě kšiltovku, smí Parťák její kšilt umístit buď na 12tou nebo na 6tou hodinu. Všechny osattní úhly jsou rezervovány pro rappery a handicapované osoby.

Odstavec 25

Parťák nedopustí, aby si jiný Parťák pořídil tetování, obzvláště ne tetování s dívčím jménem.

Odstavec 26

Dokavaď nemá dítě, nebude Parťák nosit svůj mobilní telefon na opasku.

Odstavec 27

Parťák si nikdy před ostatními Parťáky nesundá tričko, není-li to u rekreačního bazénu či na pláži.
DODATEK: Parťák s chlupatými zády tu věc bude mít zakrytou vždycky, i na pláži či u bazénu. Promiň, Parťáku.

Odstavec 28

Parťák co nejdříve upozorní jiného Parťáka na výskyt holčičí bitky. Parťák musí co nejdříve zkonzultovat možnost rvačky mezi dvěma lidmi ženského pohlaví (dále jen "holčičí bitka") ve snaze umožnit jinému Parťákovi či Parťákům účastnit se sledování. "Co nejdříve" je volný pojem, jehož interpretace závisí na prvotním Parťákově pohledu a zhodnocení potencionálního ženského vzplanutí. Dotyčný Parťák musí použít všechny druhy médií, jež má k disposici, včetně (ale nejen): telekomunikace, šťouchnutí loktem, poštovních holubů, optických vláken, křiku, dopisů a telepatie. Pokud není informovaný Parťák schopný být svědkem holčičí bitky z první ruky, přítomný Parťák je zodpovědný za dokumentaci a záznam detailů holčičí bitky pomocí fotografií, videí nebo, kromě jiných rozumných metod, interpretačního atnce a/nebo pantomimy.

Odstavec 29

Pokud se dva Parťáci rozhodnou jít spolu na film, nesmějí jít na představení, které začíná po 16:40. Také se, nehledě na ušetřené peníze, nebudou dělit o krabici popcornu, místo toho se každý z nich zaopatří svou vlastní.

Odstavec 30

Parťák nedělá srovnávací nákupy.

Odstavec 31

Když je Parťák na lovu, zkusí to nejprve na tu nejvíce sexy kočku, protože prostě nikdy nevíš...

Odstavec 32

Parťák nedovolí jinému Parťákovi, aby se oženil, dokud mu není alespoň třicet.

Odstavec 33

Na veřejných záchodcích Parťák 1) během užití pisoáru hledí přímo před sebe; 2) pronese povinný komentář "Copak to jsou dámský?", když na vyčůrání čekají tři a více týpků; a 3) pokusí se střelit použitý papírový ručník do koše jako při basketbalu... odraz je nepovinný.

Odstavec 34

Během švédské trojky nesmí Parťáci navázat oční kontakt.

Odstavec 35

Parťák si nikdy nepůjčí romantickou komedii.

Odstavec 36

Je-li dotázán v přítomnosti ženy, Parťák bude vždy kritizovat umělá ňadra. V konverzaci se ženou se mohou objevit umělá ňadra, ale bohužel ne způsobem, jakým by se ti to líbilo. Není pro ženu nic neobvyklého, že obratně užije chyták, kterým odhalí Parťákovi skutečné myšlenky na téma augmentace ňader. A nemysli si, že tě z toho připravená řeč o kráse lidské přirozenosti dostane.

Odstavec 37

Parťák není povinen komukoliv otevírat dveře. Pokud ženy trvají na tom, aby měly vlastní profesionální basketbalovou ligu, tak si určitě dokážou ty dveře otevřít. Upřímně, zas tak těžké nejsou.

Odstavec 38

Ani v boji na život a na smrt Parťák nikdy neudeří jiného Parťáka do rozkroku.

Odstavec 39

Když Parťák získá číslo nějaké kočky, musí počkat alespoň 96 hodin, než jí zavolá.

Odstavec 40

Pakliže je Parťák postižen zasnoubením, jeho Parťáci zakročí a pokusí se ho vyléčit. Tato akce je běžně známa pod názvem "ozlučka se svobodou".

Odstavec 41

Parťák nikdy nebrečí.
VÝÍMKY: Při sledování filmů "Field of Dreams","E.T. Mimozemšťan" nebo odchodu sportovních legend*
*Platí pouze při prvním odchodu.

Odstavec 42

Při pozdravení jiného Parťáka smí Parťák užít "high five", ťuknutí pěstmi či Parťácké objetí, ale nikdy ne plné objetí.

Odstavec 43

Parťák miluje svou vlast, dokud je tou vlastí Amerika.

Odstavec 44

Parťák nikdy nenamaže opalovacím krémem jiného Parťáka.
VÝJIMKA: Když jsou Parťáci vzdáleni od rovníku do 7 stupňů zeměpisné šířky.

Odstavec 45

Parťák si nikdy nevezme do strip-klubu džíny.

Odstavec 46

Pokud je Parťák v letadle posazen vedle nějakého týpka, který skončil na prostředním sedadle, poskytne mu celé společné opěrátko, pakliže ten ovšem (a) si nesundal boty, (b) nechrápe, (c) nedonutil Parťáka vstát více než jednou, aby mohl použít toaletu, nebo (d) si nekoupil sluchátka poté, co bylo ohlášeno promítání filmu 27 šatů. Viz. Odstavec 35.

Odstavec 47

Parťák nikdy nenosí růžovou. Dokonce ani v Evropě ne.

Odstavec 48

Parťák nikdy veřejně neodhalí, kolik koček už klátil.
DODATEK: Parťák také nikdy veřejně neodhalí, kolik koček klátil jiný Parťák.
Když kočka potká Parťáka, chce znát tři věci:
1. Kolik peněz vydělává?
2. Je nižší než ona?
3. Kolik koček už klátil?
Nakonec přijde na první dvě, ale třetí otázku Parťák nikdy nezodpoví. Pokud ovšem Parťák cítí nucen k odpovědi (např. je mu odepřen sex až do doby, kdy odpoví), může spočítat přijatelné číslo s použitím následujícího vzorce:

Odstavec 49

Pokud je dotázán "Potřebuješ pomoc?", Parťák automaticky odpoví: "To zvládnu," ať už to doopravdy zvládá, nebo nezvládá.
VÝJIMKY:Přenos drahé TV, zaparkování drahého auta do řady mezi dvě jiná auta, nakládání drahé TV do drahého auta.

Odstavec 50

Pokud Parťák nechtěně rukou praští druhého parťáka za chůze do podvozku, oba Parťáci se mlčky dohodnou na pokračování v chůzi, jako kdyby se nic nestalo.

 

Odstavec 51

Parťák vždy pro jiného Parťáka zkontroluje jeho rande naslepo a vrátí se s palci nahoře nebo dole. Pokud nemůžeš sehnat Parťáka, aby ochechoval tvoje rande naslepo, než se s ní sejdeš, existuje způsob, kterým zjistíš, jak moc promiskuitní bude - nech ji zvolit místo schůzky.

Odstavec 52

Parťák není povinen si pamatovat, kdy má jiný Parťák narozeniny, i když jednou za čas mu zavolat by ho asi nezabilo.

Odstavec 53

I v horkých obdobích bez deště Parťák splachuje dvakrát.

Odstavec 54

Po Parťákovi je požadováno, aby se svými Parťáky vyrazil ven jak na den sv. Patrika, tak na jiné významné svátky včetně Halloweenu, Novoročního večera a Dne Zoufalství* (13. února).
*Den před svátkem sv. Valentýna, kdy všichni svobodní zoufale hledají někoho, s kým by mohli svátek zamilovaných strávit.

Odstavec 55

Ani v případě nouze vyžadující škrtidlo si Parťák od jinéhoParťáka nevypůjčí a ani sám jinému Parťáku nepůjčí oblečení.

Odstavec 56

Parťák je povinen upozornit jiného Parťáka pokud Poměr Parťáci: Kočky klesne pod 1:1. Ovšem aby se předešlo Parťákoflaci, Parťákovi je povoleno upozornit pouze jednoho Parťáka. Dále Parťák nesmí o Poměru Parťáci: Kočky na dané párty či místě spekulovat, aniž by v daném čase sitaci neprozkoumal z první ruky.

Odstavec 57

Parťák nikdy nesdělí výsledek zápasu jinému Parťákovi, pakliže ten třikrát nepronesl, že ho chce slyšet.

Odstavec 58

Parťák si nenechá narůst knírek.
VÝJIMKA: Když se Parťák holí, je v pořádku, když si knírek a vousy kolem pusy až do konce nechá, aby mohl experimentovat s různými styly zastřižení vousů.
VÝJIMKA: Tom Selleck.

Odstavec 59

Parťák musí vždy za jiného Parťáka složit kauci, pokud ovšem není v jiném státě nebo tato kauce není šíleně vysoká. Kdy je kauce šíleně vysoká? Šíleně vysoká kauce > (kolik let už jste Parťáky) x $100

Odstavec 60

Parťák ctí otce svého i matku svou, neb i oni kdysi byli Parťákem a koškou. Na druhou stranu, v tomto smyslu o nich Parťák nikdy nebude přemýšlet.

Odstavec 61

Pokud si Parťák z nějakého důvodu vzpomene na výročí nějakého jiného Parťáka a jeho kočky, vynasnaží se Parťáka upozornit, nehledě na to, jestli už to podle něj dotyčný Parťák ví.

Odstavec 62

V případě, že se dva Parťáci zaměří na stejný cílm ten Parťák, který první zakřičí "tu si zamlouvám!", má zamluveno. Pokud oba vykřiknou "tu si zamlouvám!" ve stejný okamžik, ten Parťák, který jako první nahlas napočítá do deseti, má zamluveno. Pokud oba dojdou až k číslu deset ve stejnou chvíli, pak Parťák, který jako poslední platil rundu, má zamluveno. Pokud si ještě nestihli objednat, vyšší z Parťáků má zamluveno. Pokud jsou stejně vysocí, pak má zamluveno Parťák, který byl bez sexu delší dobu. Pokud jsou bez sexu stejnou dobu, nenápadné Parťákočambo* rozhodne, který Parťák má zamluveno - za předpokladu, že tam ta kočka pořád ještě je.
*Parťácká verze kámen - nůžky - papír

Odstavec 63


Parťák se vždy bude ze všech sil snažit poskytnout svému Parťákovi ochranu. Parťákochrana je stěžejním pilířem - nebo, lípe řečeno, je latexovým potahem stěžejního pilíře - Parťáckého způsobu žitova. I když není Parťák nijak právně nebo fiskálně zodpovědný za jakékoliv dopady selhání v poskytnutí ochrany, není neobvyklé, že Parťák poctí ostrou bolest viny poté, co jeho Parťák postižen nějakou nemocí, z nichž mnohé mohou trvat celý život, například když Parťák dostane děti.

Odstavec 64

Parťák musí druhému Parťákovi poskytnout lístek na událost, pokud se řečená událost týká sportovního týmu v tabulce play-off, který má druhý Parťák v oblibě.

Odstavec 65

Parťák vždy musí svým Parťákům oplatit rundu tím, že na další rundu je pozve on.
VÝJIMKA: Parťák je z kola venku, pokud mu jeho Parťák objednal pití, které je mu doneseno s malým slunečníkem.

Odstavec 66

Pakliže Parťák trpí bolestí způsobenou trvalým rozpadem vztahu se slečnou, jeho Parťáci mu nenabídnou nic víc než "to je na prd, čéče" a vydatné množství piva. K odstranění možnosti vzniku nějakých trapnáých momentů se jeho Parťáci také zdrží jakýchkoliv hanlivých komentářů - zasloužených či nikoliv - na adresu dotyčné slečny po dobu tří měsíců, během nichž se okno návratu řádně uzavře.

Odstavec 67

Jestliže Parťák vezme na párty do ruky kytaru a dopustí se hraní, jiný Parťák upozorní na to, že se chová jako pako.

Odstavec 68

Když má Parťák po dlouhé době obzvláště úspěšné období, musí jeho Parťák udělat vše pro to, aby tomuto období zajistil co nejdelší trvání, i kdyby kvůli tomu měl ohrozit své vlastní osobní záznamy, chybět v práci či, je-li to nutné, s plnou vážností rozšířit, že bezprostředně hrozí konec světa.
VÝJIMKA: Období sucha přebíjí úspěšné období.

Odstavec 69

Heh

Odstavec 70

Parťák odveze svého Parťáka na letiště, nebo ho vyzvedne - na jeden výlet nikdy ne obojí. Neočekává se od něj, že bude na místě včas, že pomůže se zavazadly nebo že se bude ptát na Parťákův výlet či jak se obecně měl.

Odstavec 71

Ze zdvořilosti vůči všem Parťákům světa Parťák nikdy na večírek nepřivede více než dva Parťáky.

Odstavec 72

Parťák si nenechává zkontrolovat pravopis.

Odstavec 73

Když je skupina Parťáků v restauraci, každý se zůčastní zdlouhavého rituálu, kdy se na oko nabízí, že za všechny zaplatí. Poté, co se skupina konečně domluví, že budou platit jen každý sám za sebe, budou se snažit tvářit spíše naštvaně, než že se jim nesmírně ulevilo.

Odstavec 74

Když je červená, přiblíží se Parťák co nejblíže k zadnímu nárazníku auta stojícího před ním, načež zatroubí hned, jakmile padne zelená. Jestliže je několik aut za ním jiný Parťák, bude ten mít díky tomuto větší šanci, že projede křižovatku dříve, než se zase rozsvítí červená.

Odstavec 75

Kdyžkoliv bude Parťák představovat jiného Parťáka nějaké kočce, vždy bude při popisu jeho práce přehánět.

Odstavec 76

Jestliže Parťák telefonuje s kočkou a chce jí z nějakého důvodu říci "miluji Tě", zatímco je v jedné místnosti s jiným Parťákem, pak nejprve opustí místnost nebo použije neslyšitelnou Barry Whiteovskou* tóninu.
*Americký zpěvák proslulý pro svůj basový hlas.

Odstavec 77

Parťáci se netulí.
VÝJIMKA: Ani v případě nouze za účelem udržení tělesného tepla.

Odstavec 78

Parťák svému wingmanovi nepoleze do zelí* Za účelem připomenutí a upevnění pouta mezi Parťákem a wingmanem, je doporučeno před tím, než vyarzí ven, čelem k sobě položit levou ruku na Parťákodex a se zvednoutou pravou rukou pronést Wingmanský Slib.
*lézt do zelí = přebírat holku

Odstavec 79

Na svatbě se budou Parťáci neochotně plahočit za zahozeným podvazkem a předstírat zájem, přítomné kočky na to majíé nárok. Ať už se k podvazku dostane kterýkoliv z Parťáků, tak ten bude s lehkovážností předstírat, že není vyděšenmyšlenkou, že by mohl být další na řadě, načež odcupitá k baru pro nějaké velmi silné pití a/nebo panáky.* DODATEK: Pakliže Parťákova partnerka chytí kytici, bude Parťák předstírat nadšení (pokud se s ní chce ještě někdy v budoucnu vyspat), načež odcupitá k baru za Parťákem s podvazkem pro nějaké velmi silné pití a/nebo panáky.
* Pouze na účet hostitele.

Odstavec 80

Parťák se vždy vynasnaží pomoci jinému Parťákovi v ježdění na tříkolce*, vyjma uskutečnění jízdy samotné.
*V účasti v ruské trojce.

Odstavec 81

Parťák nechává záchodové prkénko pro své ostatní Parťáky nahoře.

Odstavec 82

Když se dva Parťáci dostanou do vášnivé diskuse a jeden z nich řekně něco nevhodného, nebude se od něj očekávat, že to "vezme zpárky" či že se "omluví", aby to napravil. To by bylo nelidské.

Odstavec 83

Parťák bude za každou cenu ctít Platinové pravidlo: Nikdy, nikdy, nidky, nikdy "nemiluj" svého souseda. A obzvláště si Parťák nebude v romantickém slova smyslu začínat se svou spolupracovnicí.

Odstavec 84

Parťák všeho nechá a bude se dívat na film Smrtonosná past, pokud ho budou zrovna dávat v televizi.
DODATEK:Totéž s Vykoupení z věznice Shawshank.
DODATEK:Platí i pro Top Fun, Big Lebowski a první polovinu Olověné vesty.
DODATEK:A porno. Heh.

Odstavec 85

Když si Parťák koupí nové auto, je nutností otevřít kapotu, když ho ukazuje svým Parťákům.
DODATEK: Jeho Parťáci musí hvízdnout, i když nemají ani páru, na co hvízdají.

Odstavec 86

Když Parťák narazí na kočku, vynasnaží se nejprve zjistit, do jaké části Sex/šílené Stupnice spadá, než se o ni začne pokoušet.

Odstavec 87

Parťák nidky nezpochybňuje prohlášení jiného Parťáka o jeho skóre na golfu, největší na benči zvednuté váze či výšce. Na druhou stranu ho ale může požádat, aby to dokázal, a to tradičně formou sázky.

Odstavec 88

Pakliže musí Parťák z nějakého důvodu řídit auto jiného Parťáka, nebude měnit přednastavené stanice na rádiu, zrcátka či pozici sedadla, i kdyby to poslední mělo znamenat, že bude Parťák řídit auto jako obrí kudlanka.

Odstavec 89

Parťák bude vždy říkat "ano", aby podpořil svého Parťáka.

Odstavec 90

Parťák se na večírku jiného Parťáka obějví vždy s jedním kouskem alkoholu navíc, než plánuje vypít. Tedy pokud Parťák plánuje vyžahnout balení šesti piv, přinese si balení šesti piv plus alespoň jednu plechovku navíc. Pokud večírek za nic nestojí a/nebo tam je příliš mnoho týpků, Parťák je oprávněn odejít i se svým alkoholem, ačkoliv etiketa diktuje, že by měl počkat, až se nikdo nebude dívat.

Odstavec 91

Jestliže má skupina Parťáků podezření, že jeden z jejich Parťáků si chce dát přezdívku, shromáždí se, aby mu dali přezdívku též přiléhavou, ale přitom víc ponizující.

Odstavec 92

Parťák si drzí od svých kamarádek na sex odstup.

Odstavec 93

Parťáci spolu nemluví francouzsky.

Odstavec 94

Jestliže je Parťák na záchodě a dojde zrovna toaletní papír, smí mu jiný Parťák podat novou roli, ale v žádném případě se nesmí jejich ruce dotknout a dveře se rozhodně nesmí otevřít na více než 30 stupňů.

Odstavec 95

Parťák upozorní jiného Parťáka na přítomnost prsaté ženy, ať už daného Parťáka zná nebo ne. Toto upozornění nesmí být provedeno vermálně.

Odstavec 96

Parťák pojede jednou ročně kompovat, nebo se alespoň pokusí o založení ohně.
POZNÁMKA: O založení ohně venku.

Odstavec 97

Univerzita, na kterou Parťák šel, nakope tenhle víkend ve fotbale zadek univerzitě jeho Parťáka.

Odstavec 98

Parťák svým Parťákům nikdy nelže o tom, jak moc sexy budou kočky na dané společenské události.

Odstavec 99

Parťák se nikdy neptá na směr, když se ztratí.
VÝJIMKA: Parťák se může zeptat na směr kočky, co vypadá, že to v okolí zná.
VÝJIMKA: Parťák se může zeptat na směr kočky, i když ta vypadá, že se taky ztratila.
VÝJIMKA: Parťák se může kočky zeptat na směr, i když se sám vlastně vůbec neztratil.

Odstavec 100

Když Parťák zastaví na světlech, tak stáhne okýnka, aby si každý mohl užít jeho hudební výběr.
DODATEK: Pakliže ve vedlejším autě jede sexy kočka, Parťák si posune brýle níž, aby lépe viděl. Pokud na sobě nemá brýle, tak si je nejprve nasadí, načež si je posune níž, aby lépe viděl.

 

Odstavec 101

Když Parťáka jiný Parťák požádá, aby udržel tajemství, vezme si toto tajemství do hrobu*. To je to, co je dělá Parťáky a ne kočkami.
POZNÁMKA: Ženské vášni pro drbání se vyrovná pouze ženská vášen pro miminka a nakupování. Z tohoto důvodu bude Parťák obezřetný při sdělování tajemství ženatému Parťákovi.
*A dál, pokud Parťák zjistí, že existuje posmrtný život.

Odstavec 102

Parťák si dá velmi záležet při výběru a tréninku svého wingmana.

Odstavec 103

Parťák nikdy neností ponožky do sandálů. Zaváže si k jednomu soudržnému stylu obutí a toho se drží.

Odstavec 104

Parťákova máma je vždy mino hru. Ale macecha je v pořádku, pokud si začne a/nebo má na sobě alespoň jeden kus oblečení s leopardím vzorkem... pakliže v tom vypadá dobře... ale ne pokud kouří mentolové cigarety.

Odstavec 105

Když není Parťák pozván na svatbu jiného Parťáka, nebude si z toho nic dělat, a pokud přeci jen ano, tak upřímně, je přece tak trochu zodpovědný za to, že je dal dohromady, a už vybral perfektní svatební dar a všecko. Je to v pohodě. Žádnej povyk.

Odstavec 106

Je-li Parťák dotázán na velikost piva, které objednává se svými Parťáky, vždy zvolí tu největší možnou velikost, jinak si z něj budou utahovat celou noc.

Odstavec 107

Parťák nikdy nenechá jiného Parťáka viset.

Odstavec 108

Pokud Parťák zapomene týpkovo jméno, smí mu říkat "kámo", "vole" nebo "čéče", ale nikdy ne "Parťáku".

Odstavec 109

Když jdou Parťáci na sportovní událost a uvidí se na hlavní obrazovce, budou špulit rty a protahovat bicepsy, zatímco informují dav, že jejich tým je číslo jedna, ať už objektivní hodnocení hovoří jakkoliv.

Odstavec 110

Když to Parťák zkouší na nějakou kočku, jeho Parťák udělá vše, co je v jeho silách, aby zajistil požadovaný výsledek.

Odstavec 111

Pokud Parťák zjistí, že se jiný Parťák zapomněl odhlásit z e-mailu, odhlásí ho za něj, ale až poté, co náhodným kontaktům pošle několik naštvaných zpráv a pak vymaže všechny odeslané zprávy.

Odstavec 112

Parťák v baru nezpívá spolu s muzikou.
VÝJIMKA: Parťák se smí zůčastnit karaoke.
VÝJIMKA K VÝJIMCE: Žádné holčičí songy.

Odstavec 113

Parťák se podřídí vzorci pro přijatelný věkový rozdíl, když chce sbalit mladší kočku. Vzorec pro přijatelný věkový rozdíl:
x < nebo = y/2 + 7 x = věk kočky; y = věk Parťáka


Odstavec 114

Když Parťák musí nějaký čas přespávat na gauči svého Parťáka, nabídne se, že zaplatí půlku ceny toaletního papíru a kabelovky, pokud řečená doba překročí dva týdny. Pokud zůstane díle jak měsíc, nabídne příspěvek na nájem. Jestliže zůstane déle jak dva měsíce, nechá gauč vyčistit, nebo spálit, cokoliv je přihodnější.

Odstavec 115

Pláž "oděv volitelný" ve skutečnosti pro Parťáky neznamená "oděv volitelný"

Odstavec 116

Parťák nikdy nezabije jiného Parťáka nebo jeho šanci zabodovat.

Odstavec 117

Parťák se nikdy dobrovolně nevzdá vlastnivtví dálkového ovladače. Pakliže si jiný Parťák přije přepnout kanál, může se o to Parťáka verbálně požádat nebo milostivě vstát a přepnout kanál ručně.
DODATEK: Je očekáváno, že Parťák zkusí vše, aby získal dálkový ovladač do svého vlastnictví, a to až k nadutému pokusu pomocí dýmovnice vykouřit Parťáky ven z místnosti.

Odstavec 118

Když je Parťák s ostatními Parťáky není vegetarián.

Odstavec 119

Pakliže musí tři Parťáci sdílet v autě zadní sedadla, je nepřijatelné, aby kterýkoliv z nich dal ruce kolem ramen svých Parťáků, aby tak udělal víc místa. Stejně tak je nepřijatelné aby dva Parťáci sdíleli motorku, pokud tato ovšem není vybavena postraním vozíkem... pak se jedná o tzv. Parťákotorku.

Odstavec 120

Parťák vždy oslovuje druhého Parťáka příjmením*.
VÝJIMKA: Když je jeho příjmení zároveň rasovým přídomkem.
* Pozn. překladatele: americký trend, kde to vyzní stylově - neplatí u nás.

Odstavec 121

Ani v případě, že nikdy předtím nelyžoval, se Parťák nebude plácat na modré sjezdovce.
DODATEK: I když se Parťák katastrofálně vyseká, vždy to může svést na vázání nebo na "okolnosti"

Odstavec 122

Parťák to vždycky rozjíždí. Vždycky. Když máš problém to pořádně rozjet nebo pokud potřebuješ dostat Parťáka do správné nálady, vždycky si můžeš sestavit "Rozjeď to" mix.
KLASICKÉ "ROZJEĎ TO" PÍSNIČKY - naleznete v sekci "Download"

Odstavec 123

Dva Parťáci si udrží alespoň metrový odstup, když tančí na stejném parketu, a to i v případě rekonstrukce bitky na nože z "Beat It", což by, řekl bych, dva Parťáci stejně neměli dělat, nebo alespoň ne moc často.

Odstavec 124

Když Parťák zahodí míč do pryč, dostane tři striky během softballu či nestřefí ani jednu kuželku v Parťákuželkách, je zapotřebí, aby sám sebe nějakým způsobem omluvil.

Odstavec 125

Pokud Parťák jede před jiným Parťákem, který je v Parťákozávěsu, je zapotřebí, aby se mu pokusil z legrace ztratit.

Odstavec 126

V situaci, kdy se dva či více Parťáků dívá na zábavu "pro dospělé", je Parťákovi zakázáno se úmyslně či neúmyslně dotknout jiného Parťáka JAKÝMKOLIV způsobem. Tím se myslí například (a nejen): plácnutí si, ťuknutí přestmi či pochvalné plácnutí po zadku. Mrknutí je taky e-e.

Odstavec 127

Parťák vždy pomůže jinému Parťákovi při rekonstrukci událostí předchozí noci, pakliže ovšem tyto události neobsahují balení ošklivek či Parťáka, jak všem svým Parťákům neustále říká "Fakt tě mám rád, čéče."

Odstavec 128

Parťák na sobě nikdy nemá v jednu chvíli dva kusy oblečení se stejným jmínem školy, místa na dovolenou či sportovního týmu. I v případě prádelní nouze je preverováno, když půjde Parťák ven napůl nahý, než aby tento Odstavec porušil... nahý od pasu nahoru, přirozeně.

Odstavec 129

Pokud Parťák půjčí jinému Parťákovi DVD, videohru či nějaké zahrádkářské vybavení, nebude od něj čekat, že to kdy vůbec dostane zpátky, pakliže ovšem dotyčný Parťák neumře a v závěti mu to zpět neodkáže.

Odstavec 130

Když Parťák zjistí, že měl jiný Parťák autonehodu, musí se ho nejdříve zeptat, s jakým typem auta se srazil a zda to má ta kára sečtený, než se Parťáka zeptá, jestli je v pohodě.

Odstavec 131

Ačkoliv se od Parťáka neočekává, že by přesně věděl, jak yměnit pneumatiku, je po něm požadováno, aby alespoň vyndal hever a nějakou chvíli na píchlí kolo zíral. Pokud se potřebuje podívat do příručky k vozidlu, aby zijstil, kde je hever uložen, učiní tak uvnitř auta, aby ho okolo projíždějíci neviděli. Odsud také zavolá odtahové vozidlo. Je doporučeno po tomto schovat hever u cesty, aby měl výmluvu, až odtahová služba dorazí.

Odstavec 132

Když už se Parťák rozhodne nechat všechny své Parťáky na holičkách a oženit se, musí je alespoň pozvat na svatbu, i kdyby to přímo porušovalo přání jeho snoubenky a vedlo k "zákazu sexu" či k jinému z lamáckých trestů, které mohou páry využít.

Odstavec 133

Parťák se přizná k uprdnutí až poté, co obviní alespoň jednoho jiného Parťáka.
VÝJIMKA: "Zatáhni mě za prst."

Odstavec 134

Parťák je oprávněn použít coby svého wingmana ženu.

Odstavec 135

Vznikne-li situace, ve které Parťák slíbil permanentní právo na přední sedadlo dvěma svým Parťákům, jedno z následujících rozhodne o tom, kdo bude spolujezdec: (1) kdo bude první u auta, (2) tichá dražba, či v případě jízdy v autě delší než 700 kilometrů (3) volný zápas na život a na smrt v kleci.

Odstavec 136


Když je Parťák vyslýchán přítelkyní ohledně své rozlučky se svobodou, nikdy jí neposkytne coby odpověď víc než nezaujaté "Ale jo, šlo to"
DODATEK: Parťák nikdy nepřinese na rozlučku kameru. Jediná momentka, kterou si smí Parťák přinést z rozlučky domů, je ta, kterou zničí jedině penicilin.

Odstavec 137

Když je Parťák hostitel, objedná dost pizzy pro všechny své Parťáky.
ROVNICE PRO PIZZY: P=3B/8 P = počet pizz (zaokrouhleno k nejbližšímu celému číslu) b = počet Parťáků (včetně tebe)

Odstavec 138

Pravý Parťák se nikdy nesměje, když chlápek dostane ránu do rozkroku.
VÝJIMKA: Když toho chlápka nezná.

Odstavec 139

Nehledě na pravdu, Parťák nikdy nepřizná obeznámenost s muzikálem či hrou na Broadwayi, nehledě na to, že, ano, "Broadway" začíná na "Bro"*.
*Poznámka překladatele: "Bro" znamená v angličtině "Parťák" (slovní hříčka)

Odstavec 140

Parťák si vyhrazuje právo jednoduše odejít během prvních pěti minut rande.

Odstavec 141

Parťák si může nechat udělat manikůru pouze v případě, že (a) se snaží vyspat se sexy Asiatkou která manikůru provádí nebo (b) je to déle jak měsíc od jeho poslendí manikůry. Je to Parťákův Kód, ne Lajdákův Kód*.
*Poznámka překladatele: "Lajdák" ve významu "člověk zanedbávající svůj zevnějšek".

Odstavec 142

Parťák se nebude chtít pomstít, když odpadne poblíž svých Parťáků a probudí se s pokresleným obličejem.

Odstavec 143

Během plácnutí si, Parťákovi je zakázáno proplést prsty či chytit ruku svého Parťáka.

Odstavec 144

Pro dva Parťáky je nepřijatelné, aby sdíleli hotelovou postel, aniž by nejprve vyzkoušeli kombinace s gaučem, přistýlkou a polštáři na podlaze. Pokud je to i přesto nevyhnutelné, budou předcházet nechtěným přitulením wrestlingem*, který rozhodne, kdo bude spát pod přikrývkami. Jakmile je rozhodnuto, oba Parťáci si navlečou co nejvíc vrstev, než si pěstním ťuknutím mlčky popřejí dobrou noc.
*Ne na posteli.

Odstavec 145

Parťák se nikdy necítí uražen, když jiný Parťák nezvládne odpovědět na telefonát, SMSku či e-mail včas.

Odstavec 146

Parťák se vyvaruje popsání přílišnáých detailů, když hovoří se svými Parťáky o svých sexuálních výkonech.

Odstavec 147

Jestliže Parťák vidí jiného Parťáka ve rvačce, okamžitě mu bude krýt záda.
VÝJIMKA: Když se jeho Parťák dostal do rvačky s nebezpečně vypadajícím chlápkem.
VÝJIMKA: Pokud byl jeho Parťák tento víkend ve rvačce už třikrát (či vícekrát)
VÝJIMKA: Pokud má Parťák od doktora neschopenku ohledně krytí něčích zad.

Odstavec 148

Parťák neposlouchá holčičí muziku... v přítomnosti jiných Parťáků. Když je sám, pak může Parťák poslouchat řekněme jedno dvě alba od Sarah McLachlan, ale to jen proto, aby získal lepší náhled do ženské Duše, ne proto, že by shledával její melodie tragicky chytlavé a přitom překvapivě povznášející.

Odstavec 149

Parťák předstírá, že se vyzná v doutnících a má je v oblibě.

Odstavec 150

Žándej sex s Parťákovou ex.
Nidky, nikdy není Parťákovi dovoleno vyspat se s bývalou svého Parťáka. Porušení tohoto kódu je horší než zabití Parťáka.

 

 
 

 
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 15386
Měsíc: 210
Den: 6